Nie cichną spory między zwolennikami wanny i osobami uznającymi wyższość prysznica. Codzienna higiena jest konieczna i jakieś rozwiązanie umożliwiające dbanie o czystość jest konieczne. Często jednak stajemy przed dylematem, czy lepiej wybrać prysznic, czy zdecydować się na wannę.
Wanna czy prysznic?
Oba rozwiązania mają swoje niezaprzeczalne wady i zalety. Na korzyść wanny zaliczyć można możliwość długich, relaksujących kąpieli, do których można stosować różne olejki (aromaterapia), czy sole. Obecność wanny doceniają również osoby posiadające dzieci. W wannie dużo łatwiej wykąpać dziecko, ponadto większość dzieci uwielbia pluskać się w owdzie i zabawy w wannie. Niestety, wanna ma też wady. Zabiera sporo przestrzeni i zużywa dużo więcej wody oraz energii potrzebnej do ogrzania tej wody.
Za znacznie bardziej ekologiczne urządzenie uchodzi prysznic. Oczywiście, stanie pod nim przez godzinę nie sprawi, że zużyjemy miej wody i energii, ale zasadniczo pod prysznicem jesteśmy w stanie umyć się szybko i oszczędnie. Tę cechę docenią nie tylko osoby troszczące się o środowisko, ale też miłośnicy szybkim, odświeżających i pobudzających porannych pryszniców. To rozwiązanie nie jest bez wad. W prysznicu brakuje zwykle głębokiego brodzika, nici więc z kąpieli, nawet kąpanie dzieci jest niemożliwe. Pewnym kompromisem są prysznice z głębokim brodzikiem, są one jednak zawsze mniejsze, niż wanna i nie pozwalają na relaksującą kąpiel.
Kompromisem, na który decyduje się wiele osób, jest wanna z prysznicem. W tym przypadku montujemy wannę, ale do niej dodana jest słuchawka prysznicowa oraz parawan, który może być materiałowy lub szklany, albo plastikowy (wahadłowy, harmonijkowy lub przesuwny). To rozwiązanie bardzo uniwersalne, które łączy wiele zalet zarówno prysznica, jak i wanny. Więcej ciekawych porad dotyczących wyposażenia łazienki i nie tylko znajdziesz w serwisie https://www.bathroom.pl/.
Powiązane tematy
Szlifierka taśmowa ranking – czy warto z niego skorzystać, wybierając sprzęt?
Komody z półkami na eksponowanie dekoracji i przedmiotów
Krzesła sztaplowane – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!